close
تبلیغات در اینترنت
مقالات مشاوره ای برای کنکور و قبولی در رشته دلخواه

مقالات مشاوره ای برای کنکور و قبولی در رشته دلخواه

  • آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

  • آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

  • آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

کانال تلگرام سایت کنکور توپ

برنامه‌ريزی برای کنکور در ایام امتحانات

يکي از مشکلات بزرگي که برخي از دانش‌آموزان کنکوري در روند آمادگي براي کنکور دارند اين است که مجبورند در زماني که براي کنکور مطالعه مي‌کنند، براي امتحانات دي ماه هم خود را آماده کنند. اين دسته از دانش‌آموزان نمي‌توانند برنامه‌ريزي درستي براي اين دوره داشته باشند و به همين دليل احساس مي‌کنند که دوره امتحانات دي ماه باعث مي‌شود تا آنها کمتر براي کنکور مطالعه کنند؛ حتي برخي از داوطلبان، چنان اين موضوع را براي خود بزرگ و غير قابل حل تلقّي مي‌کنند که احساس مي‌کنند نمي‌توانند در کنکور موفق شوند.

کم دقتی در آزمون ها

کم دقتی در آزمون ها

خیلیاتون با این جملات اومدید پیش ما … “آقا واقعا موندم با این بی دقتی چیکار کنم ، گفته بود”وجود ندارد” من ” وجود دارد ” گرفتم … باید برم دوباره دبستان جمع و تفریق بخونم ” ۴۸ تقسیم بر ۲ رو ۱۴ حساب کردم” … نوشته بود “همه موارد بجز” زیر بجز هم خط کشیده بود من بجز رو ندیدم … گزینه رو اشتباه پر کردم و…(اینا همه نمونه های عینی بود ها!نخندید!? خودتون انجامش دادید!)
اینا مشتی بود از خروار خروار بی دقتی که در امتحان دچارش میشید … وای که وقتی بعد امتحان متوجهشون میشیم بازار افسوس و اشک و خرد و خاک شیر شدن اعصاب و مهم تر از همه سوختن از اینکه بلد بودید سوالو نزدید چقد داغه!

تکنیک ایجاد تمرکز حین مطالعه برای کنکور
 

ایجاد تمرکز حین مطالعه برای کنکور

۱- در ابتدای شروع مطالعه زمان مطالعه را مشخص کنید مثلا با خود بگویید من تصمیم دارم ۲ ساعت ریاضی سال سوم مبحث مشتق را بخوانم.
۲- مکان مطالعه خود را مشخص کنید و همیشه در این مکان مطالعه کنید جایی باشد که برایتان راحت باشد و از نور کافی برخوردار باشد و از هرگونه سر و صدا به دور باشد.

راه حل های کلیدی برای کاهش اتلاف وقت
 در گام اول یه لیست از زمان هایی که معمولا از دست میدی تهیه کن و زمان هرکدوم رو هم بنویس. مثلا
آ. بعد ناهار و شام سنگین میشم و نمیتونم درس بخونم. همیشه حدود ۱ ساعت بعد غذا خوردن نمیتونم درس بخونم.
ب. وسط درس خوندن زیاد بلند میشم و استراحت میکنم و درس خوندن طولانی رو نمیتونم تحمل کنم. در روز حدود ۲ ساعت اینطوری از دست میدم
ت. هر روز حدود ۲ ساعت سرگرم گوشی هستم...
روش های کلیدی برای برنامه ریزی بهتر روزانه

یکی از دغدغه های انسان‌ها به ویژه دانش آموزان و داوطلبان کنکور زمان‌بندی و برنامه‌ریزی صحیح روزانه است. داوطلب کنکوری را در نظر بگیرید که به دلیل مشغله‌ی فراوان، مطالعه برنامه درسی روزانه و یا اهداف مطالعاتی خاصی را در برنامه روزانه خود دارد و همیشه اتفاقات غیر منتظره مثل یک امتحان کلاسی بدون برنامه قبلی یا یک واحد مطالعاتی عقب افتاده در کمین دانش آموزان و داوطلبان کنکور است. یک داوطلب کنکور برای آنکه بتواند درکنکور به موفقیت دست یابد باید برنامه‌ریزی دقیقی برای امور روزانه، هفتگی و حتی ماهانه خود داشته باشد تا خودش را در برابر بی‌برنامگی ها در امان بدارد.

در این مقاله با استفاده از ۶ تکنیک، روش برنامه ریزی صحیح را بررسی می‌نماییم تا بتوانیم امور زندگی و درسی خود را با دقت و برنامه‌ی صحیح به سمت موفقیت نیل دهیم.