close
تبلیغات در اینترنت
مقطع دبیرستان ( دوره ی اول )

مقطع دبیرستان ( دوره ی اول )

  • آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

  • آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

  • آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

کانال تلگرام سایت کنکور توپ

جزوه زیست شناسی نکات ترکیبی سال دهم

 

http://s1.picofile.com/file/7659552896/gtcjojejakrxmjrll26.gif

سه نوع تست زنی

در سال چهارم (پیش‌‌دانشگاهی) مهم‌ترین سؤالاتی که باید داوطلب کنکور پاسخ دهد، سؤالات تستی است. با توجه به این‌که هر تست دارای چهارگزینه است، چنان‌چه دانش‌آموز روی مطالب کنکور تسلط کافی داشته‌ باشد، می‌تواند جواب را بین چهار گزینه کشف کند؛ بنابراین پیدا کردن جواب در سؤالات تستی راحت‌تر از سؤالات تشریحی است؛ اما به دلیل محدودیت وقت پاسخ‌دهی به هر سؤال تستی (ریاضی۹۰ ثانیه، فیزیک ۷۵، شیمی ۶۰، زیست‌شناسی ۴۲، ادبیات ۴۳، معارف ۴۱، زبان ۴۸)، باید سرعت عمل متناسب با سؤالات هر درس را داشته باشد.

تست‌ زدن در مراحل مختلف دارای شرایط گوناگونی است که در ادامه‌ی این متن به‌ طور مختصر به آن‌ها اشاره می‌کنم.

چند نکته برای درس خواندن

 

?امروز می خواهیم چند روش ساده که برا درس خوندن مفیدن، رو یاد آوری کنیم.
?هر کسی یک زمان خاصی در طول روز واسش هست، که بیشترین مقدار انرژی و تمرکز رو داره. واسه من از دوران دبیرستان، صبح زود بود، هر روز قبل مدرسه، یه زمان کوتاه داشتم که فقط نیم تا یک و نیم ساعت، طول می کشید، اما واسم، خیلی پربازده بود. توصیه می کنم این زمان رو پیدا کنید و حتما بگذاریدش رو مطالعه. حتی واسش مکان ثابتی هم درنظر بگیرید و به یک #عادت_مطالعه قوی تبدیلش کنید.
?سخت ترین درس رو در ابتدای روز، یا در اولین فرصت بعد کلاسهاتون مرور کنید، به عبارت دیگه دشوارترین، کارهاتون رو زودتر انجام بدین. با این روش یک آرامش روحی و اعتماد به نفس پیدا می کنید و ادامه ی روز واستون پربارتر می شه.
شاید کتابِ معروف ِ”قورباغه ات را قورت بده” نوشته ی #برایان_تریسی رو خوندید، که در مورد همین نکته ی آخر، حرفهای جالبی توش گفته شده.

خواب کافی؛ بهترین راه جلوگیری از کسالت دانش آموزان

خوابیدن مثل یک چالش یا یک معامله بسیار بزرگ است. هر چقدر کیفیت خواب شما در طول شب بیشتر و بهتر باشد ، صبح فردا سرحال تر بیدار می شوید. به واقع آنچه که شما برای خواب شبانه تان برنامه ریزی می کنید به چالش روز بعدی تان تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ باید این را بدانید که بین کم خوابی و بالا رفتن میزان استرس و تاثیراتی که این اتفاق بر سلامت شما می گذارد ارتباط مستقیمی وجود دارد.

بااین تفاسیر اینکه شما بتوانید عادت های قبل از خواب صحیحی را برای زندگی تان تعریف کنید میزان موفقیت شما را در روزهای کاری بالا می برد، در غیر این صورت باید بدانید افرادی که عادت های خواب مناسب ندارند بدون اینکه خبر داشته باشند در حال تخریب آینده خود هستند.

از کجا شروع کنم؟

داوطلبانی که برای کنکور استارت می زنند چند دسته هستند. افرادی که از ابتدا با ثبت نام در یک آزمون آزمایشی از تابستان به طور منظم و جدی با برنامه آزمون ها به جلو حرکت می کنند. خیلی از این افراد در اواسط راه از نتایج کسب شده دلسرد می شود و به دلایلی مدتی از مطالعه دور می شود و بسیار برایشان هضم این موضوع که وقت از دست رفته باز نمی گردد سخت است و در اثر عذاب وجدان از دست دادن فرصت دیگر تمایل به مطالعه ندارند. عده ای دیگر افرادی هستند که به دلایل مختلف دیر شروع به مطالعه می کنند و استارت جدی خود را برای موفقیت در کنکور دیر می زنند.